روش های نگهداری از مبل

روش های نگهداری از مبل

روش های نگهداری از مبل یکی دیگر از موضوعات مرتبط با مراقبت از انواع مبل می باشد. که در این بخش از مبل شویی تهران سعی به تحلیل و بررسی آن داریم. مبل به عنوان یکی از مهمترین اثاثیه هر خانه به شمار می رود. که باید در نگهداری و مراقبت از آن از روش های مناسبی استفاده کرد. تا از آسیب دیدن به بخش های مختلف مبل و همچنین الیاف پارچه ان جلوگیری کنیم. به این خاطر ما در این مقاله جامع روش های مراقبت از مبل در خانه، به ارائه اطلاعات بسیار دقیقی می پردازیم. تا شما عزیزان را از این طریق با نحوه نگهداری از مبل در خانه آشنا کنیم.

نحوه نگهداری از مبل در منزل

امروزه و به دلیل قیمت بالای مبلمان اهمیت نگهداری از مبل برای جلوگیری از خرابی و فرسایش آن بسیار الزامی می باشد. مبل ها به دلیل استفاده روزمره ما همواره در معرض فرسایش و خرابی قرار می گیرند. به این خاطر دانشتن روش های مناسب برای مراقبت از مبل در خانه برای خام های کد بانو بسیار مهم می باشد. زیرا از این طریق می توانند از خرابی مبل های خانه خود جلوگیری کنند. و خرج اضافی و هزینه زیاد را برای خرید دوباره مبل های خانه صرف نکنند.

نگهداری از مبل

البته باید گفت که یکی از روش های مراقبت از مبلمان های های شما که بسیار کاربردی می باشد. مبل شویی در منزل تهران با دستگاه می باشد. یکی از عوامل اصلی از بین رفتن مبل های شماف لکه های چربی و چرک ایجاد شده می باشد. که شما می توانید با شستشوی مبل در منزل به صورت دوره ای، علاوه بر ایجاد تمیزی و پاکی مبل از فرسایش مبل نیز جلوگیری کنید.

البته شستشوی مبل در خانه نیز از روش های متفاوتی برخوردار است. به این صورت که برای شستن و نگهداری از هر نوع جنس مبل، باید از روش مناسبی استفاده کنید، تا نتیجه دلخواه خود را به دست بیاورید. شما می توانید با مطالعه مقاله تمیز کردن مبل پارچه ای در خانه به اطلاعات خوبی در این رابطه دست پیدا کنید. البته در ادامه نیز به صورت کلی نحوه نگهداری از مبل در خانه را نیز مورد بررسی قرار خواهیم داد، تا اطلاعات بسیار مفیدی را در اختیارتان قرار دهیم.

اهمیت مراقبت از مبل

تمیزی مبل تاثیر بسیار زیادی بر روی محیط خانه و دکوراسیون آن دارد. به این خاطر تمیز نگه داشتن مبل و مراقبت از آن برای جلوگیری از خراب شدن آن بسیار مهم می باشد. به این خاطر دانستن روش های نگهداری از مبل برای زنان خانه دار یک امر مهم به شمار می رود. مبل ها همواره در معرض کثیفی و میکروب ها قرار دارند. به این خاطر عدم تمیز کردن آن می تواند علاوه بر ایجاد بیماری، باعث فرسایش و از بین رفتن پارچه مبل شود. به این خاطر شما باید به صورت دوره ای و هفته ای مراحل و روش های مراقبت از مبل را به کار ببرید. تا از این طریق بتوانید یک محیط تمیز و بهداشتی را برای خانه خود به وجود بیاورید.

روش های مراقبت از مبل

روش های مراقبت از مبل

در حال حاضر به دلیل تنوع جنس و پارچه مبل، تفاوت های زیادی در نوع شستشوی مبل در خانه وجود دارد. اما به صورت کلی می توان با استفاده از روشهای رایج و تست شده یک محیط تمیز و بهداشتی را برای خانه خود ایجاد کرد. البته ما در بخش قبلی به ارائه تحقیق روش های نگهداری از مبل چرم پرداختیم. اما در این مقاله سعی داریم روش های مناسب برای شستشوی انواع مبل در منزل را معرفی کنیم. تا از این طریق اطلاعات بسیار مفید و عالی را در اختیارتان قرار دهیم. این روش ها می تواند از خرابی و فرسایش زود هنگام مبل های شما جلوگیری کند.

 • شستن رویه مبل با استفاده از جارو، آب و صابون و آب ولرم به صورت مداوم
 • توجه داشته باشید که مبل های غیر پارچه ای را منظم با آب ولرم شستشو دهید
 • اغلب مبلمان فلزی دچار رسوب می شوند، که با آب سرکه باید این رسوبات را از بین برد
 • در صورت عدم استفاده از مبل سعی کنید با پارچه یا کاور روی ان را بپوشانید
 • برای نگهداری از چوب مبل های خود از روغن مخصوص و پارافین استفاده کنید، که باعث جلای آن می شود
 • برای ماندگاری بیشتر مبل های فلزی از آب و سرکه استفاده کنید، و بعد از شستشو با دستمال ان را خشک نمایید
 • به هیچ عنوان کوسن های مبل را با ماشین لباس شویی نشورید
 • سعی کنید مبل ها را در معرض نور مستقیم آفتاب قرار ندهید
 • از مواد شوینده که باعث آسیب دیدن مبل می شود استفاده نکنید
 • به صورت مداوم به گردگیری مبل ها با استفاده از جارو بری مشغول باشید
 • برای مبل های چرمی از پارچه نمدار برای گردگیری استفاده کنید

نحوه شستن مبل در منزل

نوع شستشوی مبل ها بسیار حائز اهمیت می باشد. زیرا شما باید در عین تمیز کردن انواع لکه ایجاد شده بر روی مبل از آسیب رساندن به مبل نیز جلوگیری کنید. به این دلیل ما سعی داریم در ادامه روش های مناسب برای شستشوی مبل در منزل را مورد بررسی قرار دهیم. تا از این طریق اطلاعات بسیار عالی و مثبتی را در اختیار شما قرار دهیم.

نحوه نگهداری از مبل

 • برای شستشوی مبل باید قبل از هر چیزی با استفاده از برس و گردگیر هر نوع گرد و خاک ایجاد شده را از بین ببرید. در بعضی از مواقع آشغال و گرد و خاک در میان پرز مبل ها ایجاد می شوند. که می توانید با استفاده از جارو برقی آنها را از بین ببرید.
 • در مرحله دیگر باید به صورت کلی به لکه گیری مشغول شوید. به این صورت که با مواد شوینده قوی سعی کنید تا لکه های ایجاد شده را از بین ببرید. و سپس مشغول به شستن سایر بخش های مبل شوید. برای این کار شما می توانید از پرزگیر و برس استفاده کنید، تا به خوبی لکه ها از بین بروند.
 • در مرحله دیگر شما می توانید با استفاده از محلول های مختلف و با حوله نرم به تمیز کردن سایر بخش های مبل بپردازید. البته توجه داشته باشید که بعد از شستشو با یک دستمال خشک و تمیز بخش های مختلف مبل را خشک کنید. تا از امکان ایجاد میکروب و قارچ بر روی مبل جلوگیری کنید.
 • البته در این میان بهترین روش های نگهداری از مبل استفاده از مبل شویی با دستگاه در خانه می باشد. که این کار با بهترین مواد شوینده و دستگاه های موجود استفاده می شود. و از این طریق می توان هر نوع لکه و چربی ایجاد شده را از بین برد، و محیطی پاکیزه را به وجود آورد.

مراقبت از چوب مبل

یکی از بخش های اصلی مبل، قسمت چوبی آن می باشد. که باید با استفاده از روش های مناسب از آن مراقبت و نگهداری کرد. تا از بروز ترک، پوسیدگی و رنگ پریدگی آن در شرایط مختلف جلوگیری کرد. اولین نکته در این رابطه این مسئله می باشد، که از قرار دادن مستقیم آن در معرض نور افتاب جلوگیری شود. زیرا این کار باعث کم رنگ شدن و خشک شدن بیش از حد چوب می شود. همچنین قرار گرفتن چوب مبل در معرض رطوبت باعث باد کردن چوب و از بین رفتن کیفیت ان می شود. به این خاطر نگهداری از مبل چوبی سخت می باشد، و باید روزانه به گردگیری و مراقبت از آن پرداخت.

روش های نگهداری از انواع مبل

برای تمیز کردن مبل های چوبی شما باید از دستمال مرطوب استفاده کنید. و سپس با دستمال خشک مبل را خشک کنید، تا رطوبت به داخل مبل نفوذ نکند و از بروز آسیب به مبل جلوگیری کنید. برای نگهداری بهتر از مبل چوبی بهتر است دمای اتاق را همیشه ثایت نگه دارید. زیرا در هوای سرد چوب منقبض می شود و در هوای گرم منبسط می شود. و این تغییرات باعث ترک خوردن چوب مبل و از بین رفتن کیفیت آن می شود. بهتر است برای مراقبت بهتر از چوب مبل از واکس های مخصوص و مناسب استفاده کنید.

ترمیم و تعمیر مبل های خانه

در بسیاری از موارد و بر اثر برخورد اجسام تیز و برنده، مبل ها دچار خراش و بریدگی می شوند. که در این موارد مبل های شما نیاز به ترمیم و تعمیر دارد. در بسیاری از موارد تعمیر کردن مبل ها بهتر از تعویض کردن آن می باشد. زیرا شما برای تهیه یک دست مبل جدید باید هزینه بسیار زیادی را هزینه کنید. و در این صورت تعمیر مبل روش بسیار مناسب تری می باشد.

معمول ترین مشکلات و خرابی مبل ها از بین رفتن ابر داخل مبل، از بین رفتن انعطاف فنر مبل و پایه های ان می باشد. که یکی بهترین روش های نگهداری از مبل نیز جایگزین کردن آنها می باشد. که در این حالت مبل به حالت اولیه خود بر میگردد و دیگر نیازی به صرف هزینه اضافی نیست.

بهترین مبل شویی تهران در منزل

در تهران امروزه شرکت های خدماتی زیادی در زمینه شستشوی مبل در خانه وجود دارد. اما شرکت خدماتی مبل شویی تهران با ارائه بهترین خدمات و کیفیت توانسته است، به عنوان بهترین شرکت موجود در تهران شناخته شود. که توانسته است با ارائه ارزان ترین قیمت و بهترین کیفیت رضایت مشتریان خود را به دست بیاورد. البته ما برای راحتی بیشتر شما علاوه بر ارائه شستن مبل با دستگاه در منزل به ارائه خدمات شستشوی فرش با دستگاه در منزل تهران نیز پرداختیم.

روش نگهداری مبل

همچنین باید بگوییم که خدمات ما محدود به یک منطقه از تهران نیست. بلکه در بسیاری از مناطق و محله های تهران به استقرار گروه های مجهز و با تجربه پرداختیم، تا در کوتاه ترین زمان در محل مورد نظر شما حاضر شوند. مبل شویی در زعفرانیه و مبل شویی در شهرک غرب از خدمات ویژه ما برای همشهریان عزیز به شمار می روند.

روش های نگهداری از مبل مقاله ای بسیار کامل و جامع می باشد. که در آن نحوه مراقبت از مبل در خانه به صورت کلی و جامع مورد بررسی قرار گرفته است. تا شما زنان خانه دار بتوانید از این طریق با روش نگهداری مبل به خوبی آشنا شوید، و اطلاعات بسیار درستی را به دست بیاورید. 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا