تمیز کردن مبل پارچه ای در خانه

تمیز کردن مبل پارچه ای در خانه

تمیز کردن مبل پارچه ای در خانه به عنوان یکی دیگر از مقالات ما در زمینه نگهداری از انواع مبل شناخته می شود. در این مقاله نیز سعی داریم تا با معرفی چند روش موثر برای شستشوی مبل در خانه و نگهداری آنها، اطلاعات درستی را در اختیار زنانه خانه دار قرار دهیم. یکی از مشکلاتی که بانوان در امر خانه تکانی و تمیز کردن اثاثیه با آن روبرو هستند. از بین بردن لکه های چربی و چرک روی انواع مبل، به خصوص مبل پارچه ای می باشد. به این دلیل در این قسمت از سایت مبل شویی تهران به ارائه روش های تمیز کردن مبل پارچه ای پرداختیم. تا بتوانیم با ارائه روش های موثر و کاربردی، شما را در این زمینه راهنمایی و کمک کنیم.

شستشوی مبل پارچه ای

همانطور که در مقالات دیگر نیز اشاره کردیم، انواع مبل و پارچه های آن وجود دارد. که هر کدام از انها دارای خصوصیات و ویژگی های خاص به خود هستند. و در زمان شستشوی مبل با دستگاه در خانه نیز باید به جنس پارچه توجه کرد. تا بتوان بدون آسیب رساندن به پارچه مبل، تمامی چربی ها و لکه های ایجاد شده را از بین برد. در این بین مبل های پارچه ای نسبت به سایر مبل ها با جنس های مختلف نیازمند توجه و مراقبت هستند. تا بتوان یک مکان تمیز و زیبا را برای استراحت اعضای خانواده به وجود آورد.

شستن مبل در خانه

امروزه روش های مختلفی برای شستن فرش در منزل وجود دارد. اما در بعضی از مواقع به دلیل کم بودن چرک و لکه ایجاد شده بر روی مبل. خود شما می توانید در خانه و با استفاده از ترفند های مختلف هر نوع لکه را از بین ببرید. البته در بعضی از مواقع نیز باید بر اساس نوع لکه با متخصصان حاضر تماس بگیرید. تا آنها بدون آسیب رساندن به مبل لکه های ایجاد شده را از بین ببرند. در این میان ما در این قسمت سعی داریم تا روش های پاک کردن مبل پارچه ای در خانه را خدمت شما معرفی کنیم.

همچنین اگر شما با لکه و چربی های بزرگ بر روی مبل مواجه شدید. می توانید با مراجعه به بخش مبل شویی در منزل تهران با دستگاه با متخصصان ما در ارتباط باشید. و از این طریق به خدمات ویژه و بسیار عالی در زمنیه شستشوی مبل با دستگاه دسترسی داشته باشید.

شستن مبل در خانه با دستگاه

یکی از نیاز های اصلی هر خانه، تمیزی محیط و اثاثیه آن می باشد. زیرا در چنین حالتی محیطی زیبا و بهداشتی برای استراحت و زندگی تمامی اعضای خانواده به وجود خواهد آمد. در حال حاضر مبل به عنوان یکی از مهم ترین اثاثیه خانه به شمار می رود. که می توان برای نشستن، استراحت کردن، تماشای فیلم و … از ان استفاده کرد. به این خاطر تمیز بودن ان برای بهداشت خانه و همچنین دکوراسیون خانه بسیار حائز اهمیت به شمار می رود. 

تمیز کردن مبل در خانه

به این خاطر شما باید به صورت دوره ای به شستشوی مبل در خانه بپردازید. که در این روش شما می توانید از چند روش مختلف استفاده کنید. اما در این قسمت برای مراعات هزینه های شما عزیزان سعی به معرفی، روش های تمیز کردن مبل پارچه ای در خانه می پردازیم. تا شما از این طریق و در خانه بتوانید لکه های ایجاد شده بر روی مبل را از بین ببرید. و محیطی تمیز برای نشستن و استراحت خود به وجود بیاورید. 

روش های پاک کردن مبل پارچه ای در منزل

شستشوی هر نوع مبل با جنس های مختلف نیازمند اطلاعات بسیار زیادی می باشد. تا بتوان بدون آسیب رساندن به جنس پارچه مبل هر نوع لکه و چربی ایجاد شده بر روی مبل را از بین برد. البته ما در مطلب آشنایی با انواع پارچه مبل، به معرفی آنها پرداختیم. تا بتوانیم با معرفی انواع مبل و خصوصیات آنها، اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم. در این بین یکی از محبوب ترین مبلمان موجود در بازار مبل پارچه ای می باشد. که از ویژگی های خاصی در زمینه شستشو برخوردار است.

توجه داشته باشید که در کنار هر مبل یک دفترچه راهنما نیز وجود دارد. که در آن اطلاعات دقیقی در رابطه با جنس مبل و خصوصیات ان ذکر شده است. همچنین در کاتالوگ راهنمای مبل پارچه ای نوع شستشوی ان نیز ذکر شده است. که با استفاده از روش مناسب شما هیچ نوع آسیبی به مبل و پارچه آن وارد نمی کنید. به این خاطر ما در ادامه به معرفی علامت های موجود در دفترچه راهنمای مبل پارچه ای می پردازیم. البته در بخش های قبلی نیز به ارائه مقاله پاک کردن آدامس از روی مبل نیز پرداختیم. 

پاک کردن مبل پارچه ای در منزل

   علامت       مفهوم علامت در کاتالوگ راهنمای شستن مبل پارچه ای
       W    به این معنی است که برای شستشوی مبل می توانید از مواد شوینده حلال در آب، مانند شامپو استفاده کنید.
       S     به این معنی است که باید از مواد شوینده خشک استفاده کنید، و از م.اد شوینده خیس اجتناب کنید.
      SW   این علامت نشان دهنده استفاده از مواد شوینده خیس و خشک در شستن مبل می باشد.
       X    این علامت نشان دهنده این مورد است که نباید اصلا مبل شما شسته شود، و از جارو برقی برای تمیز کردن مبل استفاده کنید.

اهمیت شستشوی مبل 

شستن مبل در خانه همواره یکی از مهم ترین فعالیت در زمان خانه تکانی می باشد. زیرا تمیز بودن مبل می تواند تاثیر زیادی بر روی زیبایی دکوراسیون خانه داشته باشد. به همین خاطر شما باید به صورت دوره ای به شستشوی مبل در منزل بپردازید. همچنین اگر در مدت زیادی نسبت به شستن مبل های خود اقدام نکنید. میکروب و باکتری های زیادی بر روی سطح مبل ایجاد می شوند. که آنها می توانند عامل اصلی بروز بیماری های پوستی و حتی تنفسی نیز شوند.

به این خاطر در این بخش به ارائه روش های تمیز کردن مبل پارچه ای در خانه خواهیم پرداخت. تا از این طریق اطلاعات درست و بسیار دقیقی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. 

تمیز کردن مبل پارچه ای با سرکه

مرحله اول شستن مبل در منزل

شما قبل از اینکه از شوینده های استفاده کنید. باید نسبت به از بین بردن آشغال و گرد و خاک روی سطح مبل اقدام کنید. در این مرحله شما با برس باید نسبت به تمیز کردن بخش های مختلف مبل اقدام کنید. تا هر نوع تکه آشغال و گرد و خاک موجود بر روی سطح مبل از بین رود. همچنین در مراحل شستشو نیز به دفترچه راهنمای شستشوی مبل توجه کنید. و بر اساس این اطلاعات نسبت به نوع شستن مبل در خانه دست به کار شوید. البته شناخت نوع پارچه مبل نیز در مراحل شستشوی مبل حائز اهمیت است. که شما باید به آن توجه داشته باشید. 

تمیز کردن مبل پارچه ای با شامپو فرش

یکی از بهترین روش های تمیز کردن مبل پارچه ای درخانه استفاده از شامپو فرش است. در این روش تمامی لکه های ایجاد شده بر روی مبل، به خوبی پاک می شوند. و سطحی تمیز و خوشبو برای استفاده شما حاضر می شود. برای این کار شما مقداری شامپو فرش را در ظرف آب بریزید. و با یک اسفنج و پارچه با استفاده از کف شامپو فرش، سطح مبل های خود را بشورید. توجه داشته باشید که در این مرحله باید از کف شامپو فرش نسبت به تمیز کردن مبل استفاده کنید. در پایان نیز به مدت چند ساعت مبل را در معرض هوای آزاد قرار دهید، تا سطح کاملا خشک شود.

تمیز کردن مبل پارچه ای با سرکه

تمیز کردن مبل پارچه ای با صابون

یکی دیگر از روش های بسیار موثر برای از بین بردن لکه ایجاد شده بر روی مبل، استفاده از صابون است. تمیز کردن مبل پارچه ای با صابون یک روش بسیار محبوب می باشد، که از ویژگی های بسیار خاصی برخوردار است. در این روش مقداری صابون همراه با شامپوی مخصوص مبل را در آب ولرم مخلوط می کنیم. سپس با استفاده از یک اسفنج که به مواد ترکیب شده آشته شده است. تمامی سطح مبل را تمیز می کنیم، تا هر نوع چرک از بین برود.

در این بین باید به این مسئله توجه کنید، که نباید محلول شما به لایه زیرین مبل و چوب نفوذ کند. زیرا در صورت عدم خشک شدن باعث ایجاد ویروس و کپک خواهد شد. و در گذشت زمان این امر باعث پوسیدگی مبل شما خواهد شد. روش های نگهداری مبل چرم نیز یکی دیگر از مقالاتی می باشد. که با مطالعه آن می توانید اطلاعات بسیار خوبی را به دست بیاورید. 

تمیز کردن مبل با جوش شیرین

تمیز کردن مبل پارچه ای در خانه با استفاده از جوش شیرین، امروزه یک روش رایج می باشد. که بیشتر خان های خانه دار برای پاک کردن مبل از آن استفاده می کنند. در این روش مقداری جوش شیرین را بر روی سطح مبل پخش می کنید، و به مدت چند ساعت در همان حالت قرار می دهید. تا از این طریق لکه ها و گرد و خاک مبل جذب این ماده شوند. در اخرین مرحله نیز با استفاده از جارو برقی جوش شیرین را جمع می کنید. البته توجه داشته باشید که این روش برای پاک کردن لکه های قوی و درشت مناسب نیست.

تمیز کدن مبل پارچه ای با صابون

تمیز کردن مبل پارچه ای با سرکه

یکی دیگر از روش های پاک کردن مبل پارچه ای، استفاده از سرکه و آب است. از این طریق می توانید لکه های ایجاد شده بر روی مبل را از بین ببرید. در این روش 4 قاشق سرکه سفید را در نیم لیتر آب مخلوط می کنید. و با استفاده از اسپری بر روی تمامی سطح مبل پخش می کنید. و بعد از چند دقیقه با یک دستمال تمیز سطح مبل را پاک می کنید. البته توجه داشته باشید که این روش برای مبل های رنگ روشن مناسب است. و هنگام استفاده بر روی مبل های رنگ تیره، باعث کم رنگ شدن آنها خواهد شد.

استفاده از بخار شو برای تمیز کردن مبل

یکی از روش های دیگر که می توان با آن مبل پارچه ای خود را تمیز کنید. استفاده از بخار شو می باشد، که از ویژگی هایی برخوردار می باشد. در این روش بخار با حرارت زیاد وارد تمامی لایه های مبل خواهد شد و لکه ها را از بین می رود. اما این روش در دراز مدت باعث ایجاد قارچ و کپک در لایه های مبل خواهد شد. و در دراز مدت باعث پوسیدگی مبل های شما خواهد شد. به این خاطر ما استفاده از این روش را توصیه نمی کنیم.

شستشوی مبل پارچه ای در خانه

مطالب پیشنهادی: شستشوی فرش با آب ژاول

مبل چرک مرده را چگونه تمیز کنیم

در بعضی از مواقع از بین بردن چرک های قدیمی و بزرگ روی مبل بسیار سخت است. به این خاطر باید با استفاده از شوینده های قوی و مناسب نسبت به این کار اقدام کرد. تا بتوان لکه ها و چرک های مرده بر روی سطح مبل را از بین برد. اما با استفاده از روش های دستی نمی توان به راحتی این کثیفی ها را از بین برد. به این خاطر شما باید از خدمات ویژه مبل شویی با دستگاه در منزل تهران استفاده کنید. 

تا کارکنان ما با حضور در محل مورد نظر شما بدون معطلی حاضر شوند. و با استفاده از بهترین دستگاه ها و مواد شوینده موجود در بازار نسبت به تمیز کردن مبل پارچه ای در خانه شما اقدام کنند. 

بهترین مایع برای شستن مبل 

همواره مواد شوینده بسیار متنوعی در بازار برای شستشوی مبل در خانه وجود دارد. که هر کدام از آنها از ویژگی ها و خصوصیات خاصی برخوردار هستند. و نمی توان گفت که می توان از همه آنها برای شستشوی مبلمان استفاده کرد. به این خاطر هر نوع مواد شوینده ای متناسب با یک نوع پارچه مبل است و نمی توان به طور قطع به یقین گفت که یک مواد شوینده مناسب و بهترین می باشد. 

تمیز کردن مبل پارچه ای با شامپو فرش

مطالب پیشنهادی: مبل شویی در لواسان

تمیز کردن مبل پارچه ای در خانه یکی از مقالات بسیار عالی و پر محتوا می باشد. که شما می توانید با مطالعه آن با روش های پاک کردن مبل در منزل آشنا شوید. زیرا در این بخش چند ترفند بسیار عالی برای شستشوی مبل پارچه ای در خانه مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته است. 

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا