روش های نگهداری از مبل چرم

روش های نگهداری از مبل چرم

روش های نگهداری از مبل چرم یکی از مقالات مرتبط و جامع در رابطه با نگهداری از انواع مبل می باشد. که در این قسمت از سایت مبل شویی تهران دست به تهیه و ارائه آن پرداختیم، تا اطلاعات درستی را در اختیار شما قرار دهیم. در این بین برای نگهداری انواع مبل باید شما روش های مختلفی را انجام دهید. تا بتوانید از آسیب دیدن بخش های مختلف مبل جلوگیری کنید، و محیط سالمی را برای استراحت خود به وجود بیاورید. در این بین برای نگهداری از مبل چرمی روش های مختلفی وجود دارد. که ما قصد داریم در ادامه به صورت دقیق به بررسی آن بپردازیم. تا اطلاعات بسیار خوب و کاملی را در اختیار شما زنان خانه دار قرار دهیم.

نگهداری از مبل چرمی

امروزه مبلمان به عنوان یکی از مهم ترین اثاثیه هر خانه شناخته می شود. که علاوه بر زیبایی که درون خانه ایجاد می کند. محل مناسبی برای نشستن و همچنین استراحت می باشد. به این خاطر باید به صورت مداوم و با روش های مختلف به نگهداری و مراقبت از مبلمان خود بپردازید. تا علاوه بر ایجاد دکوراسیون جذاب برای خانه خود. محل تمیز و بهداشتی را برای استراحت اعضای خانواده خود ایجاد کنید. در این بین بهترین راه کار برای نگهداری مبل های خود، شستشوی دوره ای آن می باشد. که برای آشنایی بیشتر با این روش می توانید به مقاله مبل شویی در تهران با دستگاه مراجعه کنید، و اطلاعات درستی را به دست بیاورید.

پاک کردن لکه مبل های چرمی

در این بین توجه داشته باشید که مبل ها با جنس ها و ظاهر متفاوتی وجود دارند. که هر کدام از آنها از ویژگی های بسیار خاصی برخوردار هستند. و شما زنان کدبانو باید در هنگام نگهداری از مبلمان خود به جنس آنها توجه کنید. تا بتوانید با روش مناسب سلامت و پاکیزگی را برای خانه خود به ارمغان بیاورید. به این صورت که روش مراقبت از مبل چرم با مبل پارچه ای بسیار متفاوت می باشد.

به این خاطر ما قصد داریم در این بخش خصوصیات مبل چرمی و همچنین روش های مراقبت از آن را ارائه دهیم. تا عزیزانی که از مبلمان چرمی استفاده می کنند. بتوانند با مطالعه این مقاله با خصوصیات این مبل و روش های شستشوی مبل چرم آشنا شوند. و بتوانند مبلی تمیز و عالی را برای استراحت خود فراهم کنند.

بررسی دقیق مبل چرمی

یکی از پر طرفدار ترین مبل هایی که افراد برای خانه خود انتخاب می کنند. مبلمان چرم می باشد. که از خصوصیات و ویژگی های بسیار خاصی برخوردار می باشد، و این عامل باعث محبوبیت آن شده است. انتخاب یک نوع مبل با شکل و ظاهر زیبا و جذاب باعث شکیل تر شدن دکوراسیون خانه شما می شود. به این خاطر مبل چرم به عنوان یک گزینه بسیار مناسب شناخته می شود، که بسیاری از افراد به انتخاب آن می پردازند. تا از این طریق بتوانند مبلی زیبا و راحت را برای نشستن و همچنین استراحت خود خریداری کنند. به این خاطر دانستن روش های نگهداری از مبل چم بسیار مهم و حائز اهمیت است.

ویژگی مبل های چرمی

البته باید گفت که مبل چرم در کنار مزایای که دارد، از معایبی نیز برخوردار است. که قصد داریم به صورت مختصر به بررسی آنها بپردازیم. مبل های چرمی از ویژگی عدم جذب آب برخوردار هستند، و این عامل تمیز کردن آن را راحت کرده است. و شما می توانید به راحتی هر نوع لکه ایجاد شده بر روی آن را پاک کنید. معایب این نوع مبل نیز عرق کردن نیز و ضعیف بودن در برابر اجسام تیز و پنجه حیوانات می باشد. همچنین شما باید به صورت مداوم با استفاده از واکس های نرم کننده، از آنها نگهداری کنید.

روش های مراقبت از مبل چرم

همانطور که گفتیم در انتخاب مبلمان خانه تنوع بسیار زیادی وجود دارد. و انتخاب جنس مبل اغلب بر اساس سلیقه افراد می باشد. تا بر اساس سلیقه خود بتوانند محیط زیبا و راحتی را برای خانه خود به وجود بیاورید. در این بین می توانید با مطالعه مقاله آشنایی با انواع پارچه مبل، اطلاعات دقیقی را در این رابطه به دست بیاورید. البته در ادامه نیز ما قصد داریم تا روش های نگهداری از مبل چرم را مورد بررسی و مطالعه قرار دهیم. تا کسانی که مبل چرمی دارند، با این روش ها بتوانند محیطی تمیز و زیبا را برای استراحت خود ایجاد کنند.

با این ترفند و روش هایی که در ادامه به تحلیل آنها می پردازیم. شما از ترک برداشتن و خشک شدن مبل های چرم خود جلوگیری می کنید. و مبلی نرم و بسیار راحت را برای استراحت و نشستن خود و میهمان های خود ایجاد خواهید کرد. به این خاطر اگر مبل چرم دارید، به شما توصیه می کنیم تا از این روش ها برای نگهداری از مبل های خانه خود استفاده کنید.

تمیز کردن مبل چرم

گردگیری منظم مبل های چرم

یکی از عواملی که می تواند باعث خشک شدن مبل و حتی تغییر رنگ آن شود، گرد و خاک می باشد. به این خاطر ما به شما توصیه می کنیم، که به صورت منظم به گرد گیری مبل های چرمی خود بپردازید. و زمان مناسب برای این کار نیز هفته ای یک دفعه می باشد. البته شما برای این کار باید از پارچه ای تمیز و و خشک استفاده کنید. در این بین پارچه میکروفیبر به دلیل قدرت جذب بالا گزینه ای مناسب و عالی به شمار خواهد رفت.

در بعضی از مواقع و به دلیل طولانی شدن زمان گرد گیری مبل چرم ممکن است، گرد و خاک با پارچه خشک پاک نشود. این روش شما باید پارچه خود را با آب مقطر نم دار کنید، و سپس به تمیز کردن مبل بپردازید. نکته ای که باید در نظر داشته باشید که نباید پارچه را کامل خیس کنید. زیرا در صورت نفوذ آب به داخل چرم، آسیب جدی به مبل های شما وارد خواهد شد. و در صورت امکان از استفاده مستقیم آب برای پاک و تمیز کردن مبل های چرمی اجتناب کنید، تا آسیبی به آن وارد نشود.

جارو کشیدن مبل و درز های دوخت آن

یکی از قسمت های اصلی مبل چرم که باید تمیز شود، درز های دوخت آن می باشد. به این صورت که آشغال و گرد خاک همیشه در این محل ها خانه خوش می کنند. به این دلیل شما در هنگام گرد گیر با استفاده از جاروی مناسب باید تمامی آشغال و گرد و خاک موجود در این درز ها را پاک کنید. همچنین کوسن ها و زیر آنها نیز می تواند به عنوان محل مناسبی برای جمع شدن گرد و خاک شناخته شود. به این خاطر با برداشتن کوسن ها و تمیز کردن زیر آنها با جارو برقی، می توانید یک مبل چرم تمیز را به وجود بیاورید.

مراقبت از مبل های چرم

تمیز کردن لکه های ایجاد شده بر روی مبل

یکی از راهکار های مناسب برای جلوگیری از آسیب رساندن به مبل های چرم، پاک کردن سریع لکه ایجاد شده بر روی مبل است. شما با این کار مانع از جذب لکه به داخل بافت مبل می شوید، از خراب شدن آن جلوگیری خواهید کرد. شما در این روش نگهداری از مبل چرم بلافاصله از ایجاد لکه بر روی مبل با استفاده پارچه خشک و اسفنج نسبت به خشک کردن و پاک کردن ان اقدام کنید. در صورتی که با پارچه خشک لکه از بین نرفت، می توانید از از پارچه نم دار استفاده کنید. باید توجه داشته باشید که بعد از استفاده از پارچه نمدار محل مورد نظر را با پارچه خشک تمیز کنید.

مسئله مهم دیگر که خانم های کدبانو باید به آن توجه کنند. برای پاک کردن لکه نباید پارچه را بر روی مبل چرم بکشید. بلکه اسفنج یا پارچه خشک را به مدت پنج ثانیه در محل مورد نظر خود قرار دهید. تا از این طریق لکه و رطوبت ایجاد شده جذب پاره شما شود، و از نفوذ ان به داخل مبل جلوگیری کنید. پاک کردن آدامس از روی مبل نیز یکی از مقالات مهم در زمینه نگهداری از مبل می باشد، که به ارائه آن پرداختیم.

ترفند های مراقبت از مبل چرمی

در صورتی که لکه ایجاد شده دارای رطوبت نباشد، شما می توانید از محلول آب گرم و صابون نیز استفاده کنید. اما این روش بسیار توصیه نمی شود، زیرا با استفاده مکرر از ان می توانید زمینه ترک خوردن چرم مبل خود را فراهم کنید. نکته آخر نیز شما برای تمیز کردن لکه های عمیق و زیاد می توانید از افراد متخصص و مستقر در مناطق مختلف تهران استفاده کنید. و با ما برای مبل شویی در غرب تهران و سایر مناطق با اطمینان کامل تماس بگیرید.

از کاتالوگ مبل استفاده کنید

یکی از روش های نگهداری از مبل چرم، استفاده از بروشور و کاتولوگ آن می باشد. که در هنگام خریداری آن به شما تحویل داده می شود. که در آن اطلاعات بسیار مفید و جامعی در رابطه با مبل چرم شما، و همچنین روش های نگهداری آن گنجانده شده است. توجه داشته باشید که در این نوع دفترچه ها به نکات بسیار مهمی نیز اشاره شده، که با رعایت آنها مبلی زیبا و راحت را برای خود به وجود می آورید. و همچنین از آسیب رساندن به بخش های مختلف مبل جلوگیری شود.

ایجاد مکان مناسب برای قرار دادن مبل

برای اینکه از آسیب دیدن به مبل چرمی جلوگیری کنید، باید مکان مناسبی را برای قرار دادن مبل های چرم انتخاب کنید. به این صورت که یکی از دلایل اصلی ترک کردن این نوع مبل، قرار دادن آن زیر نور آفتاب و وسایل گرمایشی می باشد. زیرا حرارت ایجاد شده به مرور زمان بعث خشک شدم چرم و ترک خوردن آن خواهد شد. به این دلیل مکان مناسب با آب و هوای مطبوع می تواند باعث نرمی و کیفیت بالای مبل های چرمی شود. به این خاطر مبل های چرم خود را به دور از پنجره، رادیاتور، بخاری، شوفاز و … قرار دهید. همچنین شما می توانید با مطالعه پاک کردن لکه ادرار روی تشک نیز اطلاعاتی در این باره به دست بیاورید.

روش های مراقبت از مبل چرمی

استفاده از براق کننده و جلا دهنده

به مرور و گذشت زمان ممکن است که این نوع مبل کیفیت و همچنین رنگ خود را از دست بدهند. به این خاطر شما می توانید از اسپری های براق کننده و جلا دهنده موجود، برای احیای چرم مبل خود استفاده کنید. البته توجه داشته باشید که استفاده از این اسپری باید بر اساس اطلاعات موجود در بروشور خود مبل است. و از اسپری معرفی شده در داخل این کاتالوگ باید استفاده کرد. تا از آسیب رساندن و بی کیفیت شدن رنگ چرم جلوگیری شود. البته استفاده بی رویه و دائم از این نوع اسپری نیز می تواند آسیب زا باشد، و بر روی کیفیت مبل اثر منفی بگذارد.

برای این کار شما باید به صورت دوره ای و هر 6 ماه یک بار این عمل را انجام دهید. به این صورت که بعد از پاک کردن هر نوع گرد و خاک و لکه مو جود بر روی مبل. اسپری را بر روی تمامی سطح و بخش های مبل چرمی خود می کشید، و با یک پارچه ماساژ وار بر تمام بخش های مبل خود می کشید. تا از این طریق کیفیت رنگ مبل برگردد و همچنین ترک های موجود در آن تا حدودی نا پدید شود.

بررسی کوسن های مبل چرمی

کوسن های مبل چرمی بر اثر نشستن های مداوم ممکن است، که دچار فرورفتگی شوند. به این خاطر شما باید به این نکته توجه داشته باشید تا با پر کردن آنها از چروک شدن و ترک بردن چرم کوسن ها جلوگیری کنید. این کار علاوه بر جلوگیری از آسیب به مبل شما، بر روی زیبایی دکوراسیون مبل شما نیز تاثیر گذار است. شما می توانید با این روش های نگهداری از مبل چرم، مکان بسیار راحتی را برای استراحت ایجاد کنید.

ترفند های نگهداری از مبل چرم

خدمات مبل شویی در تهران

مبل شویی تهران به عنوان یکی از معتبر ترین شرکت های شستشوی مبل در خانه با دستگاه شناخته می شود. که توانسته است با ارائه خدمات متنوع و با کیفیت در زمینه های مختلف رضایت مشتریان خود را جلب کند. به این صورت که برای اینکه کار خانم های خانه دار را راحت کند به ارائه شستشوی فرش با دستگاه در محل تهران پرداخته است. و همچنین یکی دیگر از فعالیت های بسیار محبوب ما موکت شویی با دستگاه در منزل تهران می باشد. که از این طریق توانستیم به محبوبیت و اعتبار بسیار خوبی دست پیدا کنیم.

ارائه خدمات مبل شویی در مناطق مختلف تهران

تهران به عنوان یکی از بزرگترین شهر های ایران شناخته می شود. که دارای محلات و مناطق بسیار زیادی می باشد، که همین امر ارائه خدمات به آنها را یک مقدار مشکل کرده است. اما ما برای راحتی بیشتر ساکنین تهران، در مناطق مختلف چند گروه مجرب را قرار دادیم. تا بدون معطلی و در زمان کوتاهی در محل مورد نظر مشتری حاضر شوند. از خدمات ویژه ما می توان به مبل شویی در سعادت آباد در منزل و مبل شویی در پونک با دستگاه تهران اشاره کرد.

نگهداری از مبل چرم

روش های نگهداری از مبل چرم به عنوان یکی از مقالات بسیار مهم در زمینه مراقبت از مبل های چرمی شناخته می شود. که در ان ترفند های نگهداری از مبل چرم به صورت دقیق معرفی و بررسی شده است. تا شما عزیزان بتوانید از این طریق به اطلاعات بسیار خوب و دقیقی دست پیدا کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا