روش های نگهداری از مبل استیل

روش های نگهداری از مبل استیل

روش های نگهداری از مبل استیل یکی دیگر از مقالات ما در زمینه، نحوه مراقبت از مبل در منزل می باشد. همانطور که می دانید انواع و شکل های مختلفی از مبل در بازار وجود دارد. که هر کدام از آنها دارای خصوصیات و ویژگی های متفاوت و خاصی می باشند. همچنین شما بانوان خانه دار باید بدانید که روش تمیز کردن مبل ها با یکدیگر متفاوت و مجزا می باشد. تا بتوانید با انتخاب یک روش مناسب مبل های خود را تمیز کنید، و از آسیب دیدن بخش های مختلف آن جلوگیری کنید.

مبل های استیل یکی از انواع مبل ها می باشد، که به دلیل ارزش و زیبایی که دارد، نیازمند مراقبت ویژه ای می باشد. به این خاطر در این بخش از سایت مبل شویی تهران به ارائه روش های تمیز کردن مبل استیل در خانه پرداختیم.

روش های مراقبت از مبل استیل در منزل

امروزه مبل ها با جنس و شکل های متفاوت و مختلفی به وجود آمده اند. که هر کدام از آنها دارای ویژگی ها و خصوصیات خاصی هستند. در این بین مبل های استیل به عنوان یکی از مبلمان زیبا و بسیار باارزش شناخته می شوند. که نگهداری و مراقبت از آنها نیازمند دانستن روش های بسیار خاصی می باشد. به این خاطر ما قصد داریم در ادامه به صورت کامل روش تمیز کردن مبل استیل در خانه را ارائه دهیم. تا از این طریق اطلاعات بسیار خوب و دقیقی را در اختیار شما عزیزان کدبانو قرار دهیم.

روش های تمیز کردن مبل استیل

مبل استیل به مبل چوبی گفته می شود، که با منبت کاری طرح های مختلف بر روی آن حک شده است. به دلیل زیبایی و شکل ظاهری این مبل ها، امروزه انتخاب بیشتر مردم استفاده از مبل استیل می باشد. زیرا می تواند شکل و جلوه بسیار عالی به خانه و دکوراسیون آن ببخشد. البته روش نگهداری از مبل استیل بسیار متفاوت با سایر مبل ها می باشد. زیرا با استفاده از روش ها و ترفند های نا مناسب می توانید به بخش های این نوع مبل آسیب برسانید.

البته در این بخش ما به صورت کلی روش های نگهداری از مبل استیل در منزل را مورد تحلیل قرار می دهیم. تا از این طریق شما بتوانید در صورت داشتن چنین مبلی از بروز آسیب به آن جلوگیری کنید. البته در این بین مبل شویی در منزل تهران نیز برای شستن مبل استیل خدمات خاصی را در نظر گرفته است. تا شما بتوانید با استفاده از خدمات شرکت ما محیط تمیز و بهداشتی را برای خود به وجود بیاورید.

معرفی بیشتر مبل استیل

در حال حاضر انواع مبل های چوبی وجود دارد، که هر کدام از آنها دارای شکل و ویژگی های متفاوتی هستند. در این میان میتوان گفت که مبل استیل یا همان مبل سلطنتی به عنوان یکی از زیبا ترین مبل چوبی به شمار می رود. مبل های سلطنتی به واسطه منبت کاری که بر روی چوب مبل انجام می شود. از ظرافت و شکل بسیار جذابی برخوردار هستند، و این امر باعث شده تا افراد زیادی دست به انتخاب این نوع مبل بزنند. تا از این طریق یک دکوراسیون زیبا را برای محیط خانه خود به وجود بیاورند.

نگهداری مبل استیل

روش نگهداری از مبل استیل در خانه

با توجه به ظرافت و ارزش بالایی که مبل های سلطنتی یا همان مبل استیل که دارند. شما باید با دانستن روش های نگهداری مبل استیل سلامت بخش های مختلف آن را تضمین کنید. بهاین دلیل ما قصد داریم در ادامه به معرفی روش ها و ترفند های مراقبت از مبل های سلطنتی را مورد بررسی و تحلیل قرار دهیم. تا از این ریق اطلاعات بسیار دقیق و جامعی را در اختیار شما قرار دهیم. همچنین شما می توانید با مطالعه مقاله روش های نگهداری از مبل نیز اطلاعات خوبی را به دست بیاورید.

مبل سلطنتی را در جای خشک قرار دهید

یکی از نکات مهم در مقاله روش های نگهداری از مبل استیل، توجه به محل نگهداری آن است. شما سعی کنید تا مبل استیل را در جای خشک و دور از نور مستقیم آفتاب و رطوبت قرار دهید. زیرا سرما و گرما باعث انقباض و انبساط چوب می شوند. و همین عامل می تواند زمینه ساز ایجاد ترک های متعدد بر روی بدنه چوب مبل شما شود. به این خاطر شما باید آن را دور از نور مستقیم آفتاب قرار دهید. و تا حد امکان از رو کش های مناسب و مقاوم استفاده کنید.

رطوبت نیز یکی دیگر از عوامل آسیب زا به چوب مبل های شما می باشد. آب با نفوذ به چوب می تواند باعث تغییر شکل آن شود. و همچنین زمینه ایجاد قارچ، موریانه و … را در بدنه مبل استیل به وجود بیاورد. به این خاطر در مکان های رطوبت دار سعی کنید از مبل های چوبی و سلطنتی استفاده نکنید.

نحوه مراقبت از مبل استیل در خانه

مطالب مرتبط: مبل شویی در زعفرانیه

دقت در جابجایی مبل استیل

یکی از کار هایی که می تواند به مبل ها استیل شما آسیب وارد کند، جابجایی نا مناسب آن است. برای شکل دادن به طرح های منبت مبل های سلطنتی از تکه های مختلف چوب استفاده شده است. و این عامل یعنی جابجایی نامناسب مانند هل دادن و کشیدن مبل بر روی سطح می تواند باعث آسیب به مبل شود. زیرا با این کار رویه مبل ترک بر می دارد و طرح های مینیمالی مبل دچار تغییر شکل می شوند. بهترین روش برای جابجایی چنین مبل هایی بلند کردن آن و انتقال به فضای مورد نظر است.

خشک کردن لکه های آب روی مبل

در بسیاری از موارد آب می تواند باعث ایجاد لکه بر روی مبل شود. در صورت قرار دادن لیوان بر روی مبل و عدم تمیز کردن آب زیر لیوان شکل ها و لکه هایی روی مبل ایجاد می شود. که ظاهر نا متعارف و زشتی به مبل های استیل شما می بخشد. به این خاطر شما می توانید برای پاک کردن این لکه ها از مخلوط خمیر دندان، جوش شیرین یا کمی روغن خوراکی و خاکستر استفاده کنید. و با یک پارچه نرم و تمیز بر روی سطح بکشید تا لکه از بین برود.

همچنین در زمان تمیز کردن مبل می تواند، قطره های آب بر روی مبل باقی بماند. که با یک پارچه خشک باید بلافاصله به تمیز کردن آن مشغول شوید. تا رطوبت باقی مانده نتواند به سطح چوب شما آسیب وارد کند.

تمیز کردن مداوم 

مبل های چوبی بسیار حساس هستند، و باید به صورت مداوم به تمیز کردن انها بپردازید. به صورت میانگین شما در طول هفته یک بار به گردگیری و تمیز کردن بخش های مختلف مبل بپردازید. البته برای این کار می توانید از اسپری های مخصوص استفاده کنید. که هم باعث جلای چوب می شوند هم از خراب شدن چوب جلوگیری می کنند. همچنین استفاده از کاور مناسب می تواند باعث ماندگاری بیشتر مبل و عدم کثیف شدن آن شود.

روش مراقبت از مبل استیل در خانه

مطالب مرتبط: مبل شویی در شهرک غرب

استفاده از پایه های مخصوص مبل سلطنتی

یکی از روش های نگهداری از مبل استیل درمنزل، استفاده از پایه های مخصوص می باشد. اکثر مبل های چوبی پایه های ان در اثر جابجایی دچار خراش و ترک می شوند. به همین خاطر استفاده از پایه مخصوص روی پایه مبل بسیار ضروری می باشد. زیرا از این طریق می توانید سلامت مبل های سلطنتی و چوبی خود را تضمین کنید. همچنین می توانید برای رنگ آمیزی ریه مبل از رنگ پلی استر استفاده کنید. که دوام و مقاومت دو چندانی به مبل های شما خواهد بخشید.

استفاده از برس برای تمیز کردن مبل

قسمت هایی از مبل سلطنتی یا همان استیل وجود دارند، که شما دسترسی به تمیز کردن آنها را ندارید. قسمت های منبت کاری و پیچش های روی مبل اغلب چال هستند و شما نمی توانید به درستی آنها را تمیز کنید. به این خاطر استفاده از برس های نمر و مناسب می تواند گرد و خاک های تمامی این بخش ها را از بین ببرد. و محیطی بسیار تمیز و عالی را برای خانه شما به ارمغان بیاورد.

باقی مانده چای پاک کننده قوی 

یکی از روش های نگهداری از مبل استیل که بسیار عالی و مناسب است. استفاده از باقی مانده چای برای تمیز کردن چوب مبل استیل می باشد. که این کار علاوه بر تمیزی سطح مبل باعث براق شدن آن نیز خواهد شد. برای این کار شما یک پارچه را به چای دم شده آغشته کنید، و بر روی سطح مورد نظر خود بکشید و ماساژ دهید. البته باید مراقب باشید که این مایع به پارچه مبل برخورد نکند، که باعث رنگ شدن پارچه مبل می شود.

روش نگهداری از مبل استیل در خانه

بهترین شرکت مبل شویی برای شستن مبل استیل

همانطور که در مطالب قبلی نیز مانند تمیز کردن مبل پارچه ای در خانه اشاره کردیم. هر کدام از انواع مبل ها نیازمند روش های متفاوتی برای شستشو هستند. در این میان برای شستن مبل های سلطنتی یا همان مبل استیل، باید از روش های مناسبی استفاده کرد. تا بتوان به بهترین شکل ممکن انواع لکه ایجاد شده بر روی مبل را از بین برد.

در این بین بهترین شرکت مبل شویی در تهران ما هستیم. که از تجهیزات مناسبی برای شیتن مبل استیل در خانه استفاده می کنیم. تا از این طریق بتوانیم علاوه بر از بین بردن انواع لکه روی مبل از آسیب زدن به پارچه و چوب مبل جلوگیری کنیم. همچنین ما در این بین به ارائه خدمات دیگر همچون شستشوی فرش در منزل تهران پرداختیم. تا در صورت نیاز از این خدمات نیز بهره ببرید.

نحوه نگهداری از مبل استیل

روش های نگهداری از مبل استیل یکی از مقالات بسیار جامع ما در زمینه نحوه نگهداری از مبل در خانه می باشد. در این مطلب به صورت اختصاصی تمامی روش های نگهداری مبل سلطنتی مورد بررسی و مطالعه قرار گرفته است. تا از این طریق بتوانیم شما را با این ترفند های کاربردی برای تمیز کردن مبل استیل آشنا کنیم.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا