شستشوی فرش با آب ژاول در خانه

شستشوی فرش با آب ژاول در خانه

شستشوی فرش با آب ژاول در خانه به عنوان یکی دیگر از مقالات بسیار مفید ما شناخته می شود. که برای بالا بردن اطلاعات خانم های خانه دار و کدبانو دست به تهیه و ارائه آن زدیم. تا شما بتوانید با مطالعه و دانستن معایب و مزایای شستشوی قالی با آب ژاول، به یک خانه تمیز و زیبا دست پیدا کنید. یکی از دغدغه های زنان خانه دار در زمان خانه تکانی شستشوی فرش می باشد. آنها به دنبال روشی هستند، تا از این طریق هر نوع لکه و چربی ایجاد شده بر روی قالی را پاک کنند. در این بین استفاده از آب ژاول برای شستن فرش، به عنوان یک روش مناسب شناخته می شود. که در این قسمت از سایت مبل شویی تهران به بررسی آن خواهیم پرداخت. 

شستن قالی با آب ژاول

یکی از مهم ترین کار های زمان خانه تکانی، شستشوی تمیز فرش های می باشد. به صورتی که تمامی لکه ها و چربی های ایجاد شده بر روی آن از بین برود. به همین خاطر زنان کدبانو همواره برای این کار از مواد شوینده متفاوت و قوی استفاده می کنند. تا قالی و فرش های خود را به صورت بسیار عالی تمیز کنند. در این بین ما در این مقاله قصد داریم تا به بررسی موضوع شستن فرس با آب ژاول بپردازیم تا اطلاعات بسیار دقیقی را در اختیار شما قرار دهیم.

فرش شویی با اب ژاول

البته توجه داشته باشید که استفاده از آب ژاول برای شستشوی فرش در منزل می تواند مزایا و معایبی داشته باشد. به این خاطر در ادامه به بررسی دقیق تر این موضوع خواهیم پرداخت. تا اطلاعات درست و کاملی را در اختیار شما بگذاریم. البته در حال حاضر بهترین روش برای شستن فرش های شما، شستشوی فرش در منزل تهران با دستگاه می باشد. که می توانید با صرف هزینه کم و همچنین با کیفیت بالا، محیطی تمیز و زیبا را برای استراحت خود به وجود بیاورید.

اهمیت شستتشوی فرش به صورت دوره ای

فرش ها به همراه مبل به عنوان برترین و مهم ترین اثاثیه یک خانه شناخته می شوند. که در طول روز مورد استفاده تمام اعضای خانواده قرار می گیرند. به این صورت که برای استراحت و نشستن از این دو اثاثیه به دلیل کاربری که دارند استفاده می شود. و همین عامل باعث ایجاد لکه و کثیفی بر روی فرش و مبل می شود. به این دلیل شستشوی قالی به صورت دوره برای تمیزی و بهداشت محیط خانه بسیار مهم می باشد. و در طول سال حداقل دو دفعه باید این عمل انجام شود، تا میکروب های ایجاد شده بر روی فرش از بین بروند. 

شستن قالی با آب ژاول

مطالب پیشنهادی: مبل شویی در لواسان تهران

در این بین شستشوی مبل نیز برای ایجاد یک محیط تمیز و بهداشتی برای خانه مهم می باشد. و شما باید در طول سال عمل مبل شویی در منزل تهران را به صورت دو دفعه یا بیشتر انجام دهید. تا از رشد و تکثیر ویروس ها و میکروب های بیماری زا جلوگیری کنید. در این بین اگر قصد انتخاب شرکت نظافتی را دارید، مبل شویی تهران به عنوان قدیمی ترین شرکت موجود در تهران آماده دریافت سفارشات شما می باشد. 

شستشوی فرش با آب ژاول

آب ژاول به عنوان یک ترکیب شیمیایی بسیار قوی شناخته می شود. که قادر است با ترکیبات خود هر نوع لکه و چربی ایجاد شده بر روی فرش را از بین ببرد. به همین خاطر اغلب قالی شویی ها از این ماده برای شستشوی فرش استفاده می کنند. البته باید گفت که این ماده دارای معایب و همچنین مزایایی می باشد. که در ادامه قصد داریم به صورت کامل به بررسی موضوع شستشوی فرش با آب ژاول در خانه بپردازیم. تا اطلاعات دقیق را در نحوه کار این ماده در اختیار شما قرار دهیم. 

استفاده از آب ژاول برای شستن قالی

در روش اول که اغلب در قالیشویی از آن استفاده می کنند. استفاده از آب ژاول در کنار ماشین فرش شویی می باشد. در این روش آب ژاول را همراه با مواد شوینده در مخزن ماشین می ریزند. سپس فرش را در یک سطح صاف پهن می کنند. بعد از خیس کردن تمامی قسمت های فرش، ماشین فرش شویی آب ژاول را همراه با مواد شوینده بر روی فرش خالی می کند. تا از این طریق هر نوع کثیفی و لکه روی فرش از بین برود. در این روش باید بلافاصله با استفاده از مکان مخصوص نسبت به خشک کردن فرش اقدام کرد.

شستشوی قالی در خانه با آب ژاول

مطالب پیشنهادی: مبل شویی در شهرک ولیعصر

شستن قالی با آب ژاول در منزل

در این روش که شما می توانید در خانه از آن استفاده کنید. ابتدا با مواد شوینده و همچنین آب فرش را خیس می کنید. سپس با استفاده از برس مواد شوینده را به تمامی قسمت های فرش پخش می کنید. و در آخر با استفاده از آب ژاول به شستشوی قالی خواهید پرداخت. تا از این طریق بتوانید لکه های ایجاد شده بر روی فرش را از بین ببرید. سپس فرش را در مقابل نور آفتاب یا سیستم تهویه قرار می دهید. تا فرش به صورت کامل خشک شود و بتوانید از آن استفاده کنید.

نکات قابل توجه فرش شویی با آب ژاول

شستن فرش با آب ژاول در خانه نیازمند اطلاعات بسیار دقیقی می باشد. به همین خاطر ما به ارائه نکات و اطلاعاتی در این باره می پردازیم. تا شما بتوانید به بهترین نحو ممکن با آب ژاول به شستن فرش و قالی خود پردازید.

  • از عدم وجود ترک و پارگی فرش اطمینان حاصل کنید
  • استفاده از مواد شوینده مناسب در کنار آب ژاول
  • قرار دادن فرش بر روی سطح صاف، برای ریختن روان آب ژاول
  • برای عدم تغییر رنگ بهتر است ابتدا فرش را با آب ژاول بشویید و سپس با مواد شوینده خیس کنید
  • از خشک شدن کامل فرش اطمینان حاصل کنید، زیرا عدم خشک شدن باعث ایجاد قارچ و بوی بد فرش می شود

معایب شستشوی فرش با آب ژاول

معایب استفاده از آب ژاول برای شستشوی فرش

در کنار پاک کنندگی بسیار قوی آب ژاول، استفاده از آن معایبی نیز دارد. به این خاطر شما باید قبل از استفاده از این ماده شیمایی به اطلاعاتی در رابطه با آن دست پیدا کنید. تا بتوانید در کنار تمیز کردن فرش و قالی خانه خود، سلامت آن را نیز تضمین کنید. اولین عیب استفاده از آب ژاول کم رنگ شدن و پایین آمدن کیفیت فرش می باشد. به همین خاطر اگر به دنبال کیفیت رنگ هستید نباید بسیار زیاد از این ترکیب شیمیایی استفاده کنید.

عیب دیگری که با آب ژاول باعث به وجود آمدن آن می شود. شکسته شدن و از بین رفتن الیاف داخل فرش است. که این امر باعث از بین رفتن مقاومت فرش و کیفیت استفاده از آن می شود. همچنین عدم خشک شدن فرش باعث بروز و پدید آمدن قارچ در بین فرش و بوی بد آن می شود. که تمامی این عوامل می تواند باعث از بین رفتن قالی شما به مرور زمان شود.

مطالب پیشنهادی: روش های نگهداری از مبل چرم

بهترین روش شستشوی فرش در خانه

در حال حاضر بهترین روش برای شستن قالی در منزل، استفاده از دستگاه های مجهز می باشد. به این صورت که در این روش با استفاده هزینه کم و کیفیت بالا فرش های شما شسته می شود. و از این طریق هر نوع لکه و چربی ایجاد شده بر روی فرش از بین خواهد رفت. همچنین در روش شستن فرش در منزل با دستگاه شما وقت کمی را صرف شستن قالی و خشک شدن آن خواهید کرد. 

نحوه شستن فرش با آب ژاول

شستشوی فرش با آب ژاول در خانه به عنوان یکی از مقاله های بسیار مفید و جذاب می باشد. که در این قسمت به صورت دقیق و جامع به بررسی و تحلیل آن پرداختیم. تا شما معایب استفاده از آب ژاول برای شستن قالی را بدانید. و در صورت نیاز از این ترکیب شیمیای بسیار قوی استفاده کنید. 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا