پاک کردن انواع لکه از روی موکت

پاک کردن انواع لکه از روی موکت

پاک کردن انواع لکه از روی موکت یکی دیگر از موضوعات مهمی در زمینه خانه داری می باشد. که سعی داریم در این قسمت از سایت مبل شویی تهران دست به بررسی آن بزنیم. تا از این طریق اطلاعاتی در رابطه با نگهداری موکت، و نحوه تمیز کردن ان در اختیارتان قرار دهیم. به دلیل استفاده مداوم و شبانه روز از کف پوش موکت، آنها در معرض انواع آلودگی قرار می گیرند. و در بعضی از مواقع لکه هایی با جنس های مختلف بر روی آن ایجاد می شود. به این دلیل ما در این بخش روش های تمیز کردن لکه از روی موکت را بررسی می کنیم. تا از این طریق اطلاعات بسیار درست و دقیقی را در اختیار شما بگذاریم.

تمیز کردن لکه از روی موکت

موکت ها امروزه به دلیل قیمت و کارآیی که دارند. به عنوان یکی از بهترین و کارآمد ترین کف های خانه و حتی ادارات شناخته می شود. که دلیل استفاده از موکت نیز قیمت و تنوع بی نظیر آن می باشد. به این صورت که برای تهیه موکت دیگر نیاز به هزینه زیاد مانند، خرید فرش نیست. همچنین در نوع و طرح موکت ها تنوع بسیار زیادی وجود دارد. و این عامل باعث شده تا بیشتر مردم برای پوشاندن کف خانه خود از موکت استفاده کنند. تا یک محیط بسیار زیبا و راحت را برای استراحت به وجود بیاورند.

از بین بردن لکه از روی موکت

البته موکت نیز مانند سایر اثاثیه پوششی خانه در معرض آلودگی و کثیفی قرار دارد. و در بعضی از مواقع لکه های مختلف بر روی آن ایجاد می شود. به این خاطر شستشوی موکت در خانه تهران با دستگاه برای از بین بردن لکه و انواع چرک بسیار مهم است. زیرا از این طریق می توان تمیزی و همچنین بهداشت محیط استراحت خانه و حتی مکان های اداری را تامین کرد. و محیطی عاری از هرگونه ویروس و میکروب را به وجود آورد.

البته در این میان بعضی از لکه ها نیاز به متخصص ندارد. و خانم های خانه دار می توانند با روش هایی آنها را از بین ببرند. به این خاطر در این بین به معرفی ترفند های پاک کردن لکه از روی موکت می پردازیم. تا اطلاعات بسیار دقیق و مفیدی در این رابطه در اختیار شما قرار دهیم.  شما از این طریق بتوانید هر نوع لکه ایجاد شده بر روی موکت محل زندگی و حتی محل کار خود را از بین ببرید. به این خاطر با ما تا پایان این مقاله همراه باشید، تا اطلاعات بسیار خوبی را به دست بیاورید.

مواد شوینده موثر برای پاک کردن انواع لکه

در این میان وجود محلول های شوینده موثر برای انواع لکه ایجاد شده وجود دارد. که به راحتی درست می شود و می توانید لکه های ایجاد شده بر روی موکت، مبل و فرش را از بین ببرید. به این خاطر سعی داریم در این قسمت به معرفی دو محلول قوی و موثر برای از بین بردن لکه های ایجاد شده بپردازیم. تا شما با نحوه تهیه و استفاده از آنها آشنا شوید. و بتوانید از این طریق لکه های ایجاد شده را پاک کنید.

تمیز کردن موکت با دستگاه

محلول سرکه و نمک

این محلول یک پاک کننده بسیار قوی و عالی شناخته می شود. که می توانید برای از بین بردن لکه ها از آن استفاده کنید. برای تهی این محلول یک فنجان سرکه سفید را با یک قاشق چای خوری نمک محلول کنید. سپس با استفاده از یک دستکال سفید و تمیز به پاک کردن لکه های ایجاد شده مشغول شوید.

مطالب پیشنهادی: تمیز کردن مبل پارچه ای در خانه 

محلول سرکه و پودر ذرت

محلول کاربردی دیگری که می توانید از آن با خیال راحت استفاده کنید، پودر ذرت و سرکه می باشد. برای تهیه این محلول یک فنجان سرکه سفید را با یک قاشق چای خوری مخلوط می کنیم. سپس با یک دستمال تمیز لکه های ایجاد شده را به راحتی پاک کنید.

چرا باید لکه ها را از روی موکت پاک کنیم؟

سوالی که برای شما ممکن است ایجاد شود. این مسئله است که چرا باید لکه ایجاد شده بر روی مبل را سریع پاک کنیم؟. در این رابطه چند دلیل وجود دارد، که به بررسی آنها می پردازیم. تا اطلاعات درستی را در اختیار شما قرار دهیم. به این خاطر قبل از معرفی روش های پاک کردن انواع لکه از روی موکت به بررسی این موضوع می پردازیم.

از بین بردن لکه خون از روی موکت

جلوگیری از بروز بوی نامطبوع

در بعضی از مواقع با ریختن غذا و حتی مواد نوشیدنی ممکن است. لکه هایی قوی و رنگی بر روی موکت شما ایجاد شود. به این خاطر در صورتی که سریع نسبت به پاک کردن آن اقدام نشود. ممکن است باعث به وجود آمدن بوی بد و نامطبوع شود. و در این صورت شما باید با شرکت های شستشوی موکت در خانه تماس بگیرید.

جلوگیری از پوسیدگی موکت

در بعضی از مواقع با پاک نکردن به موقع و سریع لکه های ایجاد شده بر روی مکت. باعث نفوذ آن به داخل تار و بافت موکت می شوید. که این امر باعث رشد باکتری و قارچ خواهد شد. و این عوامل باعث می شود تا بافت موکت مقاومت و استحکام خود را از دست بدهد. و با گذشت زمان باعث پوسیدگی و پارگی موکت شما شود.

تمیز کردن لکه قهوه از روی موکت

مطالب پیشنهادی: شستشوی فرش با آب ژاول

جلوگیری از بروز بیماری های مختلف

با ایجاد لکه بر روی موکت، زمینه رشد انواع باکتری و میکروب نیز ایجاد می شود. به این خاطر تمیز کردن سریع لکه بر روی موکت باعث عدم بروز بیماری ها خواهد شد. زمانیکه شما لکه ایجاد شده را به موقع تمیز نکنید. و با استفاده دائم از موکت ممکن است دچار بیماری های پوستی و گوارشی شوید.

روش های از بین بردن انواع لکه بر روی موکت

از بین بردن لکه روی مبل دارای روش های مختلفی است. همچنین ممکن است که لکه ایجاد شده نیازمند به روش خاصی باشد. به این خاطر در این قسمت به بررسی ترفند و روش های پاک کردن انواع لکه از روی موکت خواهیم پرداخت. تا اطلاعات بسیار دقیق و جامعی را در این باره در اختیار بانوان خانه دار قرار دهیم. و آنان بتوانند از این طریق سریع نسبت به پاک کردن لکه موکت و فرش خود اقدام کنند.

از بین بردن لکه چای و قهوه روی موکت

یکی از لکه های که خیلی زیاد روی موکت یا فرش ایجاد می شود. لکه چای و قهوه می باشد، که دارای رنگی قهوه ای و غلیظ می باشد. شما برای پاک کردن لکه قهوه و چای از روی موکت نیاز به ماءالشعیر و نوشابه دارید. به این صورت که مقداری از این ماده ها را بر روی یک دستمال سفید می ریزید. و مشغول به تمیز کردن لکه چای از روی موکت می شوید. بعد از این کار با یک دستمال تمیز محل مورد نظر را خشک می کنید. تا اثری از لکه ایجاد شده باقی نماند.

تمیز کردن لکه روغن و چربی از روی موکت

لکه روغن و چربی اغلب بر روی موکت و فرش آشپز خانه ایجاد می شود. که باعث بد جلوه دادن موکت و فرش شما خواهد شد. بهترین روش برای از بین بردن لکه چربی بر روی موکت، استفاده از سرکه سفید و مایع ظرفشویی می باشد. به این صورت که چند قطره مایع ظرفشویی را با یک فنجان سرکه سفید مخلوط می کنیم. سپس با یک دستمال سفید به پاک کردن لکه ایجاد شده ادامه می دهیم. در صورتی که لکه غلیظ بود و پاک نشد، مراحل را چند دفعه تکرار خواهیم کرد، تا محیطی پاک و تمیز را به وجود بیاوریم.

پاک کردن لکه لاک از روی موکت

مطالب پیشنهادی: مبل شویی در منزل لواسان

پاک کردن لکه آدامس از روی موکت

پاک کردن انواع لکه از روی موکت به خصوص لکه آدامس نیازمند تجربه و روش مناسبی است. زیرا به دلیل جسبندگی و لزج بودن ادامس، پاک کردن آن یک مقدار مشکل است. و در صورت استفاده از روش های نا مناسب ممکن است. باعث آسیب رساندن به الیاف و بافت های موکت و حتی فرش خود شوید. شما برای تمیز کردن لکه ادامس بر روی موکت نیاز به یک مقدار یخ دارید. به این صورت که یک قالب یخ را بر روی ادامس بگذارید. این کار باعث سفت شدن آدامس می شود. و می توانید با یک چاقوی نسبتا تیز به راحتی لکه ایجاد شده را بکنید.

پاک کردن لکه شمع از روی موکت

برای تمیز کردن لکه شمع بر روی موکت و فرش روش بسیار راحت و کاربردی وجود دارد. که باعث می شود تا لکه ایجاد شده به سهولت از بین برود. در این روش شما با استفاده از یک کارت یا چاقو مقدار شمعی که بر روی موکت وجود دارد را بردارید. سپس یک تیکه کاغذ تمیز را روی لکه شمع قرار دهید. توجه داشته باشید که کاغذ فاقد هر نوع جوهر باشد. در این روش با حرارت ایجاد شده پارافین و شمع باقی مانده ذوب شده. و سپس جذب کاغذ روی موکت می شود، که این کار باعث پاک کردن شدن آن می شود.

از بین بردن لکه خون روی موکت

یکی از لکه هایی که باید به سرعت، نسبت به پاک کردن آن اقدام کرد. لکه خون ایجاد شده بر روی موکت و حتی فرش است. زیرا با خشک شدن لکه خون، تمیز کردن لکه خون بر روی موکت یک مقدار سخت می شود. شما برای پاک کردن خون از آب شرد استفاده کنید. زیرا آب گرم باعث پخش شدن و نفوذ بیشتر خون به الیاف داخل موکت می شود.

شما برای این کار با یک دستمال و آب سرد به پاک کردن خون ایجاد شده بر روی موکت بپردازید. سپس یک لیوان آب سرد و یک قاشق آمونیاک را با هم مخلوط کنید. و سپس بر روی قسمت مورد نظر اسپری کنید. تا از این طریق بتوانید لکه خون ایجاد شده بر روی فرش و موکت را به راحتی پاک کنید.

از بین بردن لکه روی موکت

پاک کردن لکه جوهر بر روی موکت

ما در این قسمت از مقاله پاک کردن انواع لکه از روی موکت به بررسی نحوه تمیز کردن لکه جوهر بر روی موکت می پردازیم. تا در این باره اطلاعات درست و مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم. برای پاک کردن جوهر خودکار بر روی مبل شما نیازمند الکل سفید می باشید. به این صورت که در محل مورد نظر اسپری کنید. و سپس با استفاده از دستمال و حوله تمیز ان را پاک کنید. تا جوهر ایجاد شده بر روی موکت از بین برود.

سپس برای از بین بردن جای لکه جوهر و الکل می توانید از اسپری آب سرد استفاده کنید. تا محل لکه جوهر روی موکت به خوبی تمیز شود. همچنین شما می توانید به جای استفاده از الکل از اسپری های خوشبو کننده الکل دار، برای پاک کردن لکه جوهر استفاده کنید.

مطالب پیشنهادی: مبل شویی در شهرک ولیعصر

تمیز کردن لکه لاک ناخن از روی موکت

لاک به عنوان یک ماده شیمیایی شناخته می شود، که پاک کردن ام مقداری دشوار است. به این خاطر در صورت ایجاد لکه لاک ناخن بر روی موکت شما باید بسیار دقیق عمل کنید. تا بتوانید به صورت کامل لکه ایجاد شده را از بین ببرید. در بسیاری از مواقع افراد از استون برای پاک کردن لاک استفاده می کنند. اما این روش برای استفاده در روی سطوح مختلف مناسب است. و نمی توان برای پاک کردن لکه لاک ناخ بر روی موکت از استون استفاده کرد. زیرا باعث آسیب رساندن به بافت و الیاف موجود در موکت خواهد شد.

شما برای پاک کردن لکه لاک روی موکت می توانید از شیشه پاک کن و آب اکسیژنه استفاده کنید. و با اسپری کردن این مواد بر روی لکه لاک، به راحتی ان را تمیز کنید. توجه داشته باشید که استفاده از آب اکسیژه بر روی موکت های رنگ روشن، تاثیر سیار بیشتری دارد.

تمیز کردن لکه روی موکت

از بین بردن لکه زنگ زدگی بر روی موکت

در بعضی از مواقع برای ثابت کردن موکت بر روی سطح، از پیچ و مهره استفاده می کنند. که این امر باعث زنگ زدگی موکت خواهد شد. شما برای تمیز کردن جای زنگ زدگی روی موکت می توانید از نوشابه استفاده کنید. تا لکه ایجاد شده روی موکت به راحتی از بین برود. به این صورت که یک دستمال را آغشته به نوشابه کنید، و به صورت ضربه ای به محل مورد نظر بزنید.

را دیگر برای پاک کردن لکه زنگ زدگی بر روی موکت استفاده از آب و سرکه می باشد. این دو ماده را با هم مخلوط می کنیدف و با اسپری به محل مورد نظر می زنید. و سپس یک اسفنج را در محل مورد نظر قرار دهید، تا لکه ها را به خود جذب کند.

پاک کردن لکه شکلات روی موکت

شما برای پاک کردن لکه شکلات بر روی موکت و فرش، ابتدا تکه های ایجاد شده را به وسیله کارد نسبتا تیز بردارید. سپس محل مورد نظر را با استفاده از محلول آب و صابون به صورت ضربه ای بشورید.

البته در بعضی مواقع لکه های قوی و بسیار زیادی ایجاد می شود، که شما می توانید برای پاک کردن انواع لکه از روی موکت با متخصصان با تجربه ما تماس بگیرید. تا آنان بتوانند با تجهزات مناسب و جدید در محل مورد نظر شما حاضر شوند. و هر نوع لکه ایجاد شده بر روی موکت شما را از بین ببرند.

پاک کردن لکه از روی موکت

خدمات دیگر مبل شویی تهران

شرکت مبل شویی تهران به عنوان برترین شرکت نظافتی در تهران شناخته می شود. که در کنار مبل شویی در منزل تهران به ارائه خدمات نوین زیادی پرداخته است. تا ساکنان تهران بتوانند با خیال راحت و صرف هزینه مناسبی از این خدمات استفاده کنند. البته ما برای بالا بردن کیفیت کار خود علاوه بر استفاده از کارکنان با تجربه و متخصص در این زمنیه. از بهترین دستگاه ها و مواد شوینده موجود نیز استفاده می کنیم. تا از این طریق هر نوع لکه و کثیفی ایجاد شده را از بین ببریم. و محیطی تمیز و بهداشتی را برای شما به ارمغان بیاوریم. 

پاک کردن انواع لکه از روی موکت به عنوان یک مقاله بسیار مفید و عالی شناخته می شود. که در ان روش های تمیز کردن لکه روی موکت مورد بررسی قرار گرفته است. تا شما بتوانید با مطالعه آن با نحوه از بین بردن لکه ایجاد شده بر روی موکت آشنا شوید. 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا